הסיבות האמיתיות שקר לנו בחורף

הפעם יפה ברנשטיין תירגמה לכם מאמר מאת ויקטוריה בוטנקו, שהמציאה את השייקים הירוקים:

יש אמונה רווחת שרק קערה של אוכל מבושל ומהביל ביום חורף קר יכול לחמם אותנו. האמת שלגוף שלנו יש יכולת לשמור על טמפרטורה שטובה לנו בכל אקלים, אם רק נעזור לו ונאפשר זאת.

אז למה אנחנו מרגישים מחוממים לאחר צריכת מזון מבושל?

מה שקורה לנו כשאנחנו אוכלים אוכל חם כדי להתחמם דומה למה שקורה כשאנחנו צורכים סוכר כדי להעלות את רמות האנרגיה. יש עליה של אנרגיה כשהסוכר נכנס לדם, אבל אחר כך יש נפילה ואנחנו הופכים להיות עוד יותר עייפים ממה שהיינו לפני שאכלנו את הסוכר. עכשיו הגוף שלנו צריך להתגבר גם על העייפות וגם עם תופעות הלוואי המזיקות של הסוכר.

ארוחה חמה, כוס קפה או כוסית וודקה על קרח מחממים את הגוף שלנו באותה צורה. כאשר חומר לא טהור או לא נקי נכנס למחזור הדם דרך קירות המעיים, הם מגרים את בלוטות יותרת הכליה שלנו, בלוטות אנדוקריניות הממוקמות מעל לכליות. בלוטות יותרת הכליה מיד מתחילים לייצר אפינפרין ונוראפינפרין ועוד מגוון של הורמונים סטרואידים. הורמונים אלה מגרים את מערכת העצבים הסימפתטית שלנו, וזו הסיבה שאנחנו מרגישים יותר ערניים מיד לאחר האכילה. הם גם גורמים ללב לפעום מהר יותר ולהזרים כמויות גדולות יותר של דם בגוף, מה שנותן לנו להרגיש חמים יותר. אך תחושה זו קצרת מועד ואנחנו משלמים עליה ביוקר. אחרי10-15  דקות הגוף שלנו מותש מעבודת היתר שהוספנו לו. הלב רוצה לנוח, מערכת העצבים מתעכבת, ואנחנו מרגישים עייפים, מנומנמים ואפילו קרים יותר ממה שהיינו לפני שאכלנו. הפלא הוא שאנחנו זוכרים רק את התחושה הראשונית של החימום לאחר אכילת המזון המבושל וחוזרים חלילה על הניסיון להתחמם דרך האוכל. גירוי היתר של בלוטות יותרת הכליה, מערכת העצבים והלב לאורך כל החורף מקשה על הגוף ויש אנשים שמרגישים מותשים ומרוקנים בסוף החורף.

חורף אחר חורף של צריכת כמויות של אוכל מבושל לא עוזר לגוף האדם להסתגל טוב יותר למזג אוויר קר. להיפך, בלוטות יותרת הכליה נחלשות. בסופו של דבר הן לא יכולות לעבוד כמו שצריך גם בטמפרטורות חמות. למשל, יש אנשים מבוגרים שמרגישים שקר להם אפילו באמצע הקיץ וצריכים להתלבש כמו בחורף.

מזון מבושל פוגע קשות בנימי הדם שלנו. זאת סיבה נוספת שמקשה על הגוף להתמודד בקלות עם טמפרטורות קרות. לפי ד"ר אלכסנדר זלמנוף, מחבר הספר "חוכמת הקדוש של גוף האדם" (פריז 1961) 80% מכל הדם בגוף האנושי נמצא בכל רגע נתון בנימים הקטנים ורק 20% בעורקים ובוורידים הגדולים. נימי הדם הקטנים נסתמים בקלות על ידי חלקיקים גדולים במיוחד של מזון מבושל, והדם כבר לא זורם בצורה תקינה.

אם אתם באמת רוצים להתחמם בחורף מבפנים, אורח חיים מבוסס על אוכל נא או מזון חי, הכולל שייקים ירוקים, הוא הבחירה הטבעית בשבילכם. יכול להיות שבחורף הראשון תרגישו קצת קרירות בגלל שבלוטות יותרת הכליה שלכם חלשות. התחבקו, שימו עוד סוודר נוסף, עשו אמבטיה חמה או כמה שכיבות שמיכה. כשאתם ממשיכים לאכול מזון חי, בלוטות יותרת הכליה שלכם נחות ומתאוששות, זרימת הדם בנימים משתפרת, מערכת העצבים מתחזקת והלב עובד באופן טבעי ללא גירוי מלאכותי של אוכל מבושל.

ויקטוריה בוטנקו, מחברת הספר "ירוק לחיים" מבטיחה שתוך שנה תרגישו טוב יותר בחורף מאשר בעבר. היא מאמינה שתפריט המבוסס על מזון חי או אוכל נא עוזר למשפחה שלה להרגיש בנח בכל טמפרטורה מבלי לסבול מהקור בחורף. המשפחה שלה נהנית לקפוץ לתוך נהרות קפואים בהרים לאורך כל השנה בשביל הכיף, ישנים בחוץ בגשם או שלג. סרגיי, הבן גולש על השלג לפעמים במכנסיים קצרים בלבד, וואליה, הבת שלה הולכת ללא גרביים.

אהבתם? ליחצו על לייק